Banner Tasarımı

Bir web sitesinin içinde yer lan reklam panolarına banner adı verilmektedir. Yalnız bannerın web sitesi sahibi ile ilgili olmadığını da ayrıca belirtmek isteriz. Bannerlar web sitelerinden ayrı bir şekilde sitede yer alan reklam panolarıdır.

Banner tasarımıyapılırken önemli olan konuların başında da ölçüleri gelmektedir. Genellikle standart ölçüler eşliğinde banner tasarımı yapıldığı da bilinmektedir. Bu noktada önemli olan sitenin kendine uygun bir banner yapısına sahip olmasıdır.

Her ne kadar web siteleri kendilerine uygun bir banner tasarımına sahip olsalar da yine de belirli bir banner tasarımı belirlenen ölçülerde yapılmaktadır.

Banner tasarımısitenizin daha çok müşteri ve ziyaretçi çekebilmesi adına en önemli konulardan birisidir. Bir web sitesinin ziyaretçiler tarafından dikkat çekmesi için muhteşem görsellere sahip olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra şık ve dikkat çekici bir banner tasarımıile de web sitenin daha fazla ziyaretçi almasını sağlayabilirsiniz.

Banner tasarımısırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu önemli noktalardan en önemlisi de banner tasarımının kesinlikle web sitenizin hızını olumsuz bir şekilde etkilememesidir. Web sitesinin oldukça yavaş olmasındaki en önemli nedenlerden birisi de yüksek çözünürlüklü içeriklere sahip olan bir web sitesi olmasıdır. Bu durum da web sitenizin daha yavaşlamasına yol açacak bir olumsuzluk olarak karşınıza çıkabilir.

Banner tasarımıyaparken amacınız her zaman insanların dikkatlerini çekebilecek reklam içerikleri hazırlamaktır. Hem oldukça küçük hem de oldukça dikkat çekici bir banner tasarımı yapmak ise kesinlikle profesyonellik isteyen bir iştir.

Profesyonel olarak banner tasarımı yapan kişiler onlara belirlenen standart ölçüler ile nasıl çalışmasını gerektiklerin ve küçük bir alanda bile oldukça etikli ve görsel olarak dikkat çeken reklam panolarını hazırlamayı oldukça iyi bilmektedirler. 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder