Web Tasarım Firmalarının Mobil Uyumlu Web Tasarım Yaptığını Nasıl Anlarım?

Ülkemizde mobil platformları kullanarak internete girenlerin oranı %170 ‘e tekabül ediyor. Oldukça yüksek olan bu oran nedeniyle web tasarım firmalarının mobil uyumlu web tasarım yaptığını nasıl anlarım diyenlerin sayısı çoğalıyor. Firmalar için bir web sitesi hazırlatmanın nedeni kitlelere hitap edebilmek olduğu için doğal olarak hazırlanan sitelerde mobil uyum da aranıyor. Akıllı telefon teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar kullanımının azaldığı görülüyor. Bilgisayar yerine cep telefonu ve tablet kullanımının artması web sitelerinin bu cihazlarla da uyumu hale getirilmesini gerektiriyor. Bu amaca uygun olarak web siteleri yerini Responsive Design denilen yapıya bırakıyor. Bu yapı web sitesinde bulunan resim ya da metinleri yeniden boyutlandırıyor ve cep telefonları ya da tabletlerle uyumlu hale getiriyor.

Firmalar web tasarım firmalarının mobil uyumlu web tasarım yaptığını nasıl anlarım dediklerinde uyumluluk testi yaparak bunu anlamak mümkün oluyor. Google bu konuda Google uyumluluk testi hizmeti sunuyor. Arama motorundan Google uyumluluk testi diye arama yapıldığında bu hizmete kolaylıkla ulaşılabiliyor. Siteye girilip test yapılmak istenen sitenin adresi belirlenen alana yazılıyor ve test et butonu tıklamak yetiyor. Kısa sürede sitenin mobil cihazlara uygun olup olmadığı bu yolla anlaşılabiliyor. Sitenin mobil cihazlarda nasıl göründüğü ve varsa hangi hataların olduğu da bu test sayesinde anlaşılabiliyor. Bir site eğer responsive ise bu site mobil uyumlu demektir ve varsa hatalar da Google uyumluluk testi ile görülebilir.
 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder