Sosyal Medyada Kriz Yönetimi

Sosyal medya firmaların ürünlerini tanıtmaları için çok uygun bir platform sağlamasına karşılık bu ortamda yaşanacak herhangi bir kriz firmanın itibarını aşağıya da çekebilir. Bu ortamı verimli kullanabilmek için sosyal medyada kriz yönetimi doğru yapılmalıdır. Yaşanacak herhangi bir krizin zararsız atlatılabilmesi için firmaların kriz yönetimine hakim olmaları gerekir. Günümüzde dijital odaklı pazarlama etkin hale gelmiştir. Pazarlama açısından çok verimli olan bu ortam çok fazla hata kaldırmamakta ve yapılan hatalar sosyal medya krizlerine yol açabilmektedir. Bu tarz bir krizin doğru yönetilememesi ise firmaların marka itibarını zedeleyici boyutlara ulaşabilir. Sosyal medya krizlerine, yazılan olumsuz bir yorum dahi sebep olabilir bu nedenle firmaların bu tarz kriz durumlarına karşı hazırlıklı olmaları gerekir.

Firmalar sosyal medya platformlarına girmeden önce hazırlıklarını yapmalı ve oluşabilecek krizlere karşı bir sosyal medyada kriz yönetimi planı geliştirmelidir. Sosyal medya krizlerinde önemli olan çok çabuk harekete geçebilmektir. Firmalar eğer bir sosyal medya ajansı ile çalışıyor ve danışmanlık hizmeti alıyorlarsa kriz durumlarında onlar devreye girecektir. Eğer firmanın bir sosyal medya danışmanı yoksa kendilerinin müdahale etmesi gerekecektir. Krizlerin önlenmesi ve çözülmesi için kullanılan sosyal medya platformunun yakından takip edilmesi gerekir. Kriz yaratabilecek yorumlara anında müdahale etmek ve karşılıklı iletişimi özel yoldan yapmak krizin büyümesine engel olur. Sorulan sorulara çabuk cevap verilmesi ve firmanın kullandığı sayfanın sürekli aktif olduğunun ve takip edildiğinin müşteriye hissettirilmesi önemlidir.

 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder