Sayılarla Mobil Uygulama Ajansları

Akıllı telefonlar insanların hayatına girdikten sonra bir bağımlılığa dönüştüğü görülüyor. Mekan ve zaman kavramı olmadan internetle iletişime geçme imkanı sunan akıllı telefonlar beraberinde pek çok uygulamanın popüler hale gelmesini de sağlıyor. Mobil uygulamalar sürekli telefonlara indiriliyor ve sayılarla mobil uygulama ajansları artıyor.

Akıllı telefonların ve tabletlerin en önemli parçaları mobil uygulamalar. Her geçen gün indirilen mobil uygulamaların sayısı arttıkça sayılarla mobil uygulama ajansları da çoğalıyor. Mobil uygulamaların indirilme sayıları arttıkça mobil uygulama ajanslarının gelirleri de artıyor. App Store ve Google Play mobil uygulama denince öne çıkan uygulamalar oluyor. Buralardan sadece yılın üçüncü çeyreğinde indirilen uygulama sayısı 26 milyar ve bu sayı ilk indirimleri kapsıyor. Uygulamaları tekrar indirenler bu sayının dışında. Gelişmekte olan ülkelerde mobil uygulamaların indirilme sayısında büyük bir artış gözlemleniyor. Android uygulamalarda insanların geçirdiği süre yüzde kırk artmış durumda. İndirilen uygulamalardan en büyük geliri Çin elde ediyor ve Güney Kore'nin Çin'i takip ettiği görülüyor. İndirilen uygulamalardan elde edilen gelir 17 milyar doları bulmuş durumda ve App Store'da yapılan harcamalar, Google Play'de yapılan harcamaların neredeyse iki katına ulaşmış durumda. Uygulamaların indirilme oranlarındaki artış böyle devam ederse 2021 yılında mobil uygulamalardan elde edilen gelirin yüz milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor ve bu takriben indirilen 240 milyar civarında uygulama indirilmesi anlamına geliyor.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder