Mobil Uygulama Nedir?

Akıllı telefonlarla beraber mobil uygulama nedir sorusu gündeme gelmeye başladı. Akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu olarak kodlanmış ve özel tasarlanmış yazılımlara mobil uygulamalar denir. Akıllı telefonların mobil işlem sistemlerine uygun olan mobil aplikasyonlar kullanılabiliyor. İSO ve Android sistemlerle uyumlu olan aplikasyonlar farklılık gösteriyor. Telefon ya da tabletlerin işletim sistemi göz önüne alınarak dilenen mobil uygulamanın yapılabilmesi mümkün.

Akıllı telefonlara tanımlı bir çok mobil uygulama mevcut. Fakat mobil uygulama nedir diye soranlar ve farklı uygulamak isteyenler sanal mağazalardan satın alabilirler. Bu uygulamaların ücretli olanları olduğu gibi büyük bölümü de ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Eğer ücretli bir uygulama satın alınırsa kredi kartı ile ödemesi yapılabilmektedir. Mobil uygulamalar kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak adına yapılmış olan uygulamalardır. Haberden banka işlemlerine, oyun, müzik ya da spor uygulamaları hayatı daha pratik hale getirir. Mobil uygulamalar, internet sitelerinin harcadığı internet kotasından daha düşük kota harcar bu nedenle de avantajlıdır. Mobil uygulamalar kullanıcılara internet sitelerine nazaran daha çabuk eyleme geçme imkanı verir. Özellikle internet üzerinden ticaret yapanlar bu uygulamalar sayesinde müşterilerine daha çabuk ulaşabilmektedir. Pazarladıkları ürünler hakkındaki kampanyaları bu uygulamalar ile müşterilerine anında iletme şansı bulurlar. Mobil uygulamaların Türkiye'de en çok bankacılık işlemleri için indirildiği görülmektedir. Bankacılık işlemlerini eğlence amaçlı indirilen uygulamalar takip etmektedir. Sosyal ağ, spor, haber, hava durumu, müzik ve eğitim içerikli uygulamalar da ilgi görmektedir.
 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder