Google Reklam Nasıl Verilir?

Ülkemizde internet kullanım oranı arttıkça tüketici refleksleri de değişimler gösteriyor. Artık tüketiciler bir ürün satın almadan önce Google üzerinde detaylı aramalar ve firmalar arasında karşılaştırmalar yapıyor. Bu durumda firmaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için Google reklam nasıl verilir diye sormaları ve Google Adwords reklamlarını kullanmaya başlamaları gerekiyor. Bu yöntemle firmaların reklam için ayırdıkları bütçeyi çok daha verimli kullanabilmeleri söz konusu oluyor.

Google reklamları firmaların ihtiyaçları belirlendikten sonra anahtar kelime, coğrafi yer ve cihaz seçenekleri ile sınırlandırılabilir. Bu özelleştirme sayesinde firmalar Google üzerinden arama yapan herkese değil sadece hedef kitlelerine ulaşma imkanı bulur. Bu özelleştirmeler firmanın verdiği reklamların en uygun zamanda ve hedeflenen kitle tarafından görülmesini sağlar. Firmalar Google reklam nasıl verilir diyorlarsa içeriklerini Google yönergelerine uyumlu hale getirmelidir. Daha düşük maliyetlerle hedef kitleye ulaşabilmek için firmaların hesap yapılarını, web site tasarımlarını, reklam metinlerini ve kullanılacak olan anahtar kelimeleri Google ile uyumlu hale getirmeleri gerekir. Bu sayede firmaların reklam konumlarını yükseltmeleri ve reklamlarından yüksek verim almaları mümkün olacaktır. Google reklamlarının gösterimi ücretsiz olduğu için reklam verirken bir ödeme yapılmaz. Sistem tıklama başına maliyet usulüyle çalışıyorsa tüketiciler tarafından reklam tıklandığında ücretlendirilir. Tıklanma sayısı reklamın maliyetini belirleyen unsurdur. Bu sayede firmalar gereksiz reklam harcamalarından kurtulur. Ürün ya da hizmet için verilen reklamlar tıklanıyorsa firma hedef kitlesine ulaşıyor demektir. 
 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder