Etkili Sosyal Medya Stratejileri

50 milyondan fazla kişi aktif olarak sosyal medyada yer alıyor. Gün içerisinde 7 saat internette zaman geçirilirken, bunun 3 saatini sosyal medya kapsıyor. En yoğun sosyal medya platformlarının başında ise YouTube bulunuyor. İnternet erişimi tüm dünyada büyümeye devam ederken, bu durum çoğu şirketin daha etkili sosyal medya stratejisi belirlemesini sağlıyor. Şirketler, dijital medyada trafikteki yükseliş ve kişilerin beklentileri gibi konulara karşılık verebilmek için enerjik kalmak zorundalar. Bunun için doğru bir sosyal medya stratejisi belirlemek çok önemli. Ülkemizdeki internet kullanıcı sayısı, dünya geneline göre oldukça yüksek.

Şirketiniz için en doğru sosyal ağlar nelerdir?

Öncelikle şirketiniz için en uygun sosyal medya platformlarının hangileri olduğu belirlenmelidir. Sonrasında hem çalışanlarınızı hem de tüketicileri güvende hissettirmek ve hizmet kalitenizi arttırmak için şirket bilgilerinizi güncel tutmalısınız. Çalışma saatlerinizi değiştirebilir, yeni servis kanallarından destek alabilirsiniz. Ürünlerinize en uygun şekilde dağıtım biçimleri hazırlayabilirsiniz. Dinamik bir ortamda verimli sonuçlar alabilmek için izlenmesi gereken senaryo çok önemlidir. Sosyal medya stratejisi belirlerken potansiyel müşteriler de unutulmamalıdır. Çeşitli çözümler sunabileceğiniz içerikler sağlanmalıdır. Başlangıç noktası olarak sık sorulan soruları başlangıç noktasında kullanabilirsiniz. Uzman olduğunuz konular hakkında bilgi veren içerikleri öne çıkarın.

Sosyal medya strateji faaliyetleri içinde birçok platformda bulunan kaynaklar sayesinde canlı ya da video içeriklerine yer ayırmayı deneyin. Bazı yeni içerik teklifleri oluşturulabilir. Markanızla ziyaretçilerin ilgisini çekmeye, etkileşim sağlanmasına ve tekrar yayınlamak için daha çok içerik üretiminin zorunlu olduğunu hedefleriniz arasına koyabilirsiniz.

Sosyal medya stratejinizi ayarlamak için ipuçları!

Sosyal medya kullanıcıları, son dönemde video içeriklerine büyük ilgi gösteriyor. Pandemiden dolayı iş görüşmeleri ve yakın çevreyle yapılan konferanslar gibi eylemler dünyanın düzeninde yeniliklere yol açtı denilebilir. Stratejiye uygun olarak paylaşılan videolar ile kitlenizi değerli hissettirebilir, ilişkinizi geliştirerek yeni ziyaretçilere sahip olabilirsiniz. Sosyal dinleme ile iletişim kanallarının açılmasını kolaylaştırabilirsiniz. İki yönlü iletişim konusunda çalışmalar gerçekleştirebilir, anket ve test gibi seçeneklerle kolay sorular yönelterek kullanıcılarla iletişimi kuvvetlendirebilirsiniz. Katılımı artırmak için doğru zamanda ve hızlı şekilde müdahale etmelisiniz. Özetle, bu süre içerisinde sosyal medya stratejilerini keşfederek yeni şeyler deneyebilir, katılımları çoğaltabilir ve şu anda veya gelecekte bağlılığın güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder