Dijital Pazarlama Nedir?

Pazarlama stratejileri günümüzde ikiye ayrılmış durumda. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden başka dijital pazarlama nedir sorusu gündeme çok sık geliyor. Dijital pazarlama dijital ortamlarda kullanılan pazarlama tekniğidir. Dijital pazarlama kanalları internet, sosyal medya ve mobil platformlardır. Klasik pazarlama anlayışları halen varlığını koruyor olmasına karşın firmaların dijital ortamlarda etkin olarak varlık göstermeleri pazarlama anlayışında değişimler olmasını gerektiriyor. Hızla interaktif markalar oluşuyor ve bu platformda pazarlama teknikleri farklılıklar gösteriyor. Günümüzde hızla yaygınlaşan dijital pazarlama tüketici davranışlarına farklı bir yaklaşımla bakıyor.

Türkiye nüfusunun yarısının aktif internet kullanıcısı olduğunu yapılan araştırmalar gösteriyor. E-ticaret ve mobil pazarlama tüketiciler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Sosyal medya platformlarında bilinirliğini arttıran firmalar bu ortamları da pazarlama amaçlı kullanıyor. Geleneksel pazarlama anlayışlarını temel alan ve dijital pazarlama nedir sorusunun sorulmasına neden olan yeni pazarlama anlayışı hızla gelişiyor. Firmalar dijital pazarlama için de bütçe ayırma durumunda. Bunu yapmayan firmaların rakiplerinin çok gerisinde kalacak olması tartışılmaz. Firmalar dijital pazarlama yolu ile birden fazla dijital platformda kendilerini gösterme dolayısıyla tanınırlıklarını arttırma imkanı buluyor. Geleneksel pazarlama kanalları dijital pazarlamanın bir parçası değildir. Geleneksel pazarlama yöntemleri günümüze kadar çok etkili olsa da dijital çağda etkilerini kaybetmeye başlamıştır. Geleneksel pazarlama yöntemleri gerçek zamanlı geri dönüşümler alamaz ve karşılıklı iletişim imkanları yoktur. İnternet ve sosyal medya ise anında geri dönüş sağlayan dinamik bir yapıya sahiptir

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder