Adwords´de Fiyatlandırma Nasıl Çalışır?

Firmaların Google Adwords reklamları verebilmesi için belirli bir bütçe ayırmaları gerekiyor. Bu aşamada firmaların Adwors'de fiyatlandırma nasıl çalışır diye sormaları gündeme gelir. Adwords firmaların reklam harcamalarını kontrol altında tutabilmelerine olanak sağlar. Firmaların reklam sıralamalarının üst sıralarda yer alması için günlük bir bütçe belirlemeleri daha doğru olmaktadır. Kullanıcıların Google üzerinde arama yaptıklarında Adwords arama sonuçları sayfasında hangi reklamların görüleceği konusunda bir açık arttırma düzenlenir. Firmalar, reklamlarının bu açık arttırmaya girebilmesi için öncelikle nasıl teklif verecekleri konusunda bir kararı olmaları gerekir.

Firmalar tıklama başına maliyet için teklif verebilirler. Firmalar tıklama başına maliyet seçeneği ile web sitelerinde trafik olmasını sağlayabilirler. Bu seçenekte kullanıcılar firmanın verdiği reklamları tıkladıkları zaman reklam ücretlendirilir. Firmaların ağırlıklı olarak seçtikleri reklam ücretlendirme modeli tıklama başına maliyet olmaktadır. Tıklama maliyeti firmanın belirleyeceği minimum veya maksimum tutara göre belirlenir. Firmalar Adwors'de fiyatlandırma nasıl çalışır dediklerinde ve buna göre bütçe ayırmaya karar verdiklerinde en ideali günlük bütçe belirlemek olmaktadır. Ayrılacak bütçenin tutarı tamamen firma tarafından belirlenir ve dilendiği zaman gerekli düzenlemeler de yapılabilir. Firma maksimum tıklama başına maliyet teklifini belirler ve açık arttırmaya girer. Açık arttırma sonucunda çıkan reklam maliyeti genellikle belirlenen maksimum tutarın altında olmaktadır. Ortalama ne kadar ücret ödeneceğinin belirlenebilmesi için anahtar kelime planlayıcısı kullanılabilir. Anahtar kelime planlayıcısı belirli bir anahtar kelimenin tahmini tıklanma miktarını gösterir.
 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

G ö n d e r i l i y o r
Proje Başlat

Bu sitenin doğru çalışması için çerez (cookie) kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için

Anladım

Bir Proje Başlat

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Gönder